ПАМЯТКИ ІСТОРІЇ



    "В процесі історичного розвитку одні цивілізації поступаючись місцем новим, більш прогресивним, не зникають безслідно у глибині століть, а залишають певні сліди свого існування, що фіксуються у конкретних предметах матеріальної та духовної культури, несуть на собі відбиток людської діяльності й характеризують історичний рівень її розвитку. Ці пам’ятки виступають у різних формах – як власне предметно-речових, так і у вигдяді знакових систем (наукова і художня література, живопис, музика та ін.), що мають культурну значущість.
    Отже, пам’ятки історії і культурице матеріальні об’єкти або їх комплекси, створені людиною чи природою, які відображають певні етапи в розвитку історії та культури суспільства, мають цінність з точки зору історії, мистецтва або науки.
    Історико-культурні пам’ятки – унікальні творіння матеріальної і духовної культури українського народу, свідчення його суспільно-політичного, економічного, науково-технічного і культурного розвитку. Пам’ятки є нерукотворними книгами народної мудрості, які з глибин віків, притаманною лише їм мовою доносять до нас інформацію про різні періоди історії, видатних діячів, події, що відбувалися в краї. Саме тому їх дослідження, збереження і використання у виховному процесі складає важливий напрямок краєзнавчої роботи.
    Пам’ятки історії і культури поділяються на такі основні види: 1) археології; 2) історії; 3) містобудування та архітектури; 4) монументального мистецтва; 5) документальні пам’ятки. Дослідження цих історико-культурних пам’яток грунтуються на науковій основі, носять неупереджений, вільний від ідеологічних штампів і суб’єктивних уподобань характер.
    Україна - держава з багатовіковою історією та культурою. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки - перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми (у деяких з них і понині проводяться служби), багато інших унікальних архітектурних витворів мистецтва, що навіки прославили своїх майстрів.
   Отже, відкриємо для себе щось нове і цікаве, пов’язане з нашим рідним краєм."

  (На початковому етапі матеріали будуть викладені безсистемно. Згодом  все буде систематизовано).


 









Немає коментарів:

Дописати коментар